Bankowe kontra pozabankowe czyli jakie kredyty wybieramy.


Na naszym rynku finansowym znaleźć możemy obecnie bardzo wiele różnorodnych produktów finansowych. Dotyczą one m. in. takich zagadnienia jak kredyty i pożyczki. Wydawać by się mogło, że dostać możemy je jedynie w bankach i SKOK-ach. Nie jest to jednak prawdą. Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stają się oferty firm finansowych. Wynika to z licznych czynników a przede wszystkim dostępności pieniędzy w krótkim czasie i bez zbyt wielu wymagań.

Kredyty bankowe kontra pozabankowe

Jedną z najczęstszych przyczyn, w związku z którą nie mamy możliwości zaciągnięcia kredytu bankowego jest zadłużenie. Do kolejnych powodów należą: brak płynności finansowej lub zdolności kredytowej, nieodpowiedni sposób zatrudnienia lub zbyt niski wiek osoby starającej się o kredyt. Bardzo często klienci banków nie przechodzą także pozytywnie weryfikacji w BIK lub innych popularnych rejestrach. To co stanowi sporą przeszkodę w otrzymaniu typowego wsparcia finansowego w banku, w parabanku w wielorakich przypadkach nie stanowi żadnych przeciwwskazań do zaciągania kredytów pozabankowych. W związku z czym ludzie coraz chętniej sięgają po ofertę przeróżnych firm finansowych. W ich przypadku kwoty pożyczek są bardzo zróżnicowane, najniższa może bowiem wynosić zaledwie 500 złotych, najwyższa natomiast kształtuje się w granicach 15 tysięcy złotych. Tak więc rozbieżność jest tutaj bardzo duża. W bankach zwykle dopiero osoby powyżej 21-go roku życia są traktowane jako pożądani klienci, podczas gdy w parabankach granica ta jest przesunięta i już nawet ludzie osiemnastoletni będą mogli otrzymać gotówkę.

Nieco inaczej wygląda również sama kwestia przyznawania pożyczek w tych dwóch przypadkach. Jeżeli zdecydujemy się na pożyczkę bankową, będziemy musieli udać się bezpośrednio do siedziby banku i tam złożyć wszelkie wymagane dokumenty. Coraz popularniejsze zarówno w bankach jak i firmach pożyczkowych są kredyty na oświadczenie. W ich przypadku nie potrzebujemy zaświadczenia z pracy, a jedynie podajemy informacje na temat zatrudnienia. Określamy: gdzie pracujemy, jak długo, jakie są nasze zarobki. Warto przy tej okazji pamiętać, że podając dane niezgodne ze stanem faktycznym możemy narazić się na odpowiedzialność karną. W parabankach najczęściej kredyty i pożyczki udzielane są droga internetową, właściwie bez wychodzenia z domu. Nawet do podpisywania umowy nie musimy się nigdzie udawać. Tak więc dla wszystkich osób, nie mających żadnych szans na pożyczkę w instytucjach bankowych, opcja ta stanowi nader ciekawą alternatywę.

 Bez względu na to, czy możemy poszczycić się pozytywną, czy też negatywną historią kredytową, zawsze mamy możliwość zaciągnięcia pożyczki. Jeżeli nie uda się w banku, zawsze możemy spróbować swoich sił w firmach finansowych. Pamiętajmy jednakże o tym, że te ostatnie oferują produkty znacznie wyżej oprocentowanie niż ma to miejsce np. w skokach. W przypadku wszystkich kredytów i pożyczek zawsze bardzo dokładnie i skrupulatnie czytajmy umowy. Dzięki nim unikniemy niepotrzebnych rozczarowań. Ponadto pożyczajmy tylko tyle pieniędzy, ile faktycznie potrzebujemy. Promocji znajdziemy wszędzie bardzo wiele, jednakże nie zawsze zyskiwane w ten sposób środki są nam niezbędne. Lepiej spokojnie spłacić zobowiązania niż potem męczyć z ich zbyt wysoką kwotą. Jest to prawda zawsze aktualna i nie można o niej zapominać. Zwracajmy także uwagę na ceny przy zakupach na raty, na rzekomo bardzo atrakcyjnych warunkach, ponieważ nawet sławne raty zero procent są odpowiednio wkalkulowane w koszty zakupu.

Komentarze wyłączone.