Jak pomóc sobie w spłacie studenckiego kredytu gotówkowego?


Dług pożyczki studenckiej wciąż rośnie, ale nie jesteś sam, jeśli masz trudności ze spłatą swojego długu. Jedną z możliwości spłaty zaciągniętych kredytów studenckich jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego na nieruchomości. Możesz skorzystać z tej opcji, jeśli masz już dom, w którym masz kapitał. Należy jednak dokładnie przemyśleć przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego na spłatę kredytów studenckich. Bank może zamknąć dostęp do Twojego domu, jeśli nie otrzymasz płatności, a oprocentowanie twojego kredytu hipotecznego może być wyższe niż na kredyty studenckie, zobacz co zrobić aby nie wpaść problemy.

Sprawdzanie, ile zaoszczędzisz

Określ rodzaje dostępnych kredytów hipotecznych. Zazwyczaj można otrzymać drugą hipotekę (pożyczka na własny dom), pożyczkę na refinansowanie z wypłatą gotówki lub linię kredytową z własnym rodzimym kapitałem. Każda z tych pożyczek ma zalety i wady, które chcesz omówić ze swoim pożyczkodawcą. Przed wyborem opcji pożyczki poproś pożyczkodawcę, aby porównał każdą opcję z pozostałymi dwiema, i uzyskaj drugą opinię.

Drugi kredyt hipoteczny: Pożyczyć od kapitału własnego w domu i otrzymać ryczałt. Spłacasz pożyczkę na raty, tak jak zrobiłeś swój pierwotny kredyt hipoteczny. Możesz wybrać pożyczkę o stałej stopie lub zmiennej stopie procentowej, w zależności od tego, co oferuje Twój bank i co Ci odpowiada.

Refinansowanie wypłaty gotówki: Wypłata pożyczki po refinansowaniu refinansuje całą pożyczkę, umożliwiając dostęp do kapitału własnego. Czasami jest to stawka niższa niż druga hipoteza, ale możesz mieć wyższe podatki i zwiększyć ogólną kwotę, którą wydajesz na dom, w zależności od stóp procentowych i sposobu spłaty pożyczki.

Kredyt hipoteczny

Bank pozwoli Ci zaciągnąć pożyczkę na poczet kapitału własnego w domu, tak jakbyś korzystał z karty kredytowej. Nie spłacasz w ratach. Zamiast tego kwota, którą płacisz każdego miesiąca, zależy od tego, ile pożyczałeś i jaka jest twoja stopa procentowa, podobnie jak płatność kartą kredytową. Taki kredyt gotówkowy może zacząć się od niższej stopy procentowej, ale kurs będzie się ostatecznie zmieniać i może z czasem wzrosnąć.

Kupuj najlepsze oprocentowanie kredytów hipotecznych.

Naprawdę zaoszczędzisz tylko wtedy, gdy oprocentowanie kredytu hipotecznego jest niższe niż oprocentowanie Twoich kredytów studenckich. W związku z tym, badanie bieżących stóp procentowych dostępnych od kredytodawców. Zatrzymaj się w lokalnych bankach i powiedz im, że jesteś zainteresowany uzyskaniem drugiego kredytu hipotecznego. Poza tym, sprawdź oprocentowanie online na stronach, które pozwalają na jednoczesne porównywanie wielu pożyczkodawców.

Komentarze wyłączone.