Jak poprawić skuteczność podpisania umowy o kredyt gotówkowy?


Kredyt gotówkowy to już powszechna forma udoskonalenia płynności budżetu domowego, raczej wydawana na potrzeby bardziej luksusowe. Jedno z najważniejszych pytań kredytobiorców dotyczy zwiększania skuteczności podpisania opłacalnej umowy. Jak to zrobić, nad czym konkretnie pracować?

Lojalność w bankach i kredyty celowe

Zdolność kredytowa to kluczowe zagadnienie dla każdego kredytobiorcy, który chce zwiększyć szanse nie tylko na zadłużenie krótko, ale przede wszystkim długoterminowe. W bankach promuje się postawy lojalnościowe, w tym utrzymywanie karty kredytowej, innych zobowiązań, rachunku osobistego. Taki klient może liczyć na cykliczne promocje, na bardziej indywidualne traktowanie, na delikatne zejście z marży. Ciekawa alternatywa to poszukiwanie kredytów gotówkowych, ale celowych. Specyficzny rodzaj to kredyt samochodowy, w którym pieniądze wydajesz na wybrany pojazd (nowy lub używany). W celowych kredytach gotówkowych dochodzi do zmniejszenia kosztów, ponieważ zabezpieczenie stanowi konkretny majątek. Jedna z głównych wad takiego podejścia to oczywiście sporo formalności, łącznie z potwierdzeniem faktur.

Historia spłaty dotychczasowych zobowiązań

Historię spłaty dotychczasowych zobowiązań kredytowych najszybciej sprawdzisz w BIK. Ocena punktacji kredytowej to jeden z fundamentów otrzymania opłacalnego kredytu gotówkowego. Niestety wszystkie zaburzenia w spłacie rat nie są zbyt mile widziane u doradców. Źle również wygląda poruszanie się po rynku chwilówek, nadmierne zadłużenie w dość krótkich odstępach czasu, nadużywanie karty kredytowej. Niewielkie zarobki, w tym pensja minimalna wcale nie wykluczają z rynku kredytowego, ale wymagają dobrego przygotowania, chociażby do poręczenia zadłużenia. W branży pojawiają się nawet poręczenia płatne przedstawiane przez podmioty zewnętrzne, które w razie braku spłaty przejmują na siebie kwestie ściągania wierzytelności.

Pomocny przykład reprezentatywny

Porównuj własną sytuację ekonomiczną z przykładem reprezentatywnym widocznym w materiałach marketingowych banków, ponieważ dane z przykładu wywodzą się bezpośrednio ze statystyk, a to pozwala mniej więcej ocenić szanse na kredyt gotówkowy. Pracuj nad zdolnością kredytową, ponieważ to najważniejszy czynnik współpracy z dosłownie każdym kredytodawcą.

Komentarze wyłączone.